Трюки і фінти на екстремальні самокаті
Трюки на екстремальні самокаті
Існує переконання, що трюки можуть виконати тільки професіонали на арені цирку. Повірте, це не так. Якщо ви встанете на самокат, то трюк вже забезпечений на 50%.
У чому ж тут секрет? Секрет один: ви готові зробити трюк на Екстремальні Самокаті.
Що розуміється під трюком? Звернемося до словника. Трюком називають хитромудро виконаний майстерний маневр або прийом техніки, який небезпечний або частіше неможливий для людини, що не пройшов спеціальну підготовку. Ви ж уже чули такі слова: «акробатичний трюк», «трюк, сповнений каскадером». А спробуємо ці вирази з'єднати: акробатичний трюк, виконаний вами. Звучить заворожуюче. Хочете стати райдером? Це тільки поки встати на самокат. А при чому тут трюк? Трюк можна виконати на самокаті.
На будь-якому самокаті? А ось і ні. Звичайний самокат не підійде. Цього не передбачив німецький вчений Карл фон Дреза, самокат якого дуже близький до сучасного варіанту «машини для ходьби». Так і трюки на ньому будуть вимагати тимчасових витрат. Трюки любить трюкової самокат. Його легко знайти в магазинах: спеціалізованих або спортивних. Легко на ньому навчитися трюкам. Якщо, звичайно, є терпіння і час для частих тренувань. Та й сил потрібно мінімум на найпростіші трюки. Отже, продовжимо.
Які трюки можна виконати на екстремальні самокаті?
Звичайно, ідеально для добре стоїть новачка підійде найпростіший трюк. Так-так. Саме, простий трюк. В суху погоду на спеціалізованому майданчику перший простий трюк. Не повіриш, як це додасть тобі впевненості! Здолаєш його, тоді вперед, до майстерності і професіоналізму.
Як спонукати себе на виконання трюку? Легко. Подати сюди екіпіровку господареві самоката. Шолом, налокітники, наколінники, рукавички без пальців або спеціальна зап'ястного захист – необхідні заходи безпеки. Ласкаво просимо на вихідну позицію! Перший ваш баннихоп (або оллі, або джейхоп та ін) – це база, основа майже для всіх самокатных трюків. Запишіть техніку виконання! Запам'ятайте? Дивіться. Потягніть вгору за кермо. Проробіть таку ж з вашими ступнями. Що відбувається? Ви виконали перший трюк. Ви відчули, як маленькі коліщатка покинули землю? Так. Ви просто здійснили маневр з самокатом. А тепер від самих легких трюків до найскладнішим. В індивідуальному темпі. Трюковий самокат не прощає тих, хто поспішає зійти на п'єдестал самого складного рівня трюків. Тільки тренування, впевненість у виконанні легких і середніх трюків дасть можливість вийти на більш складні прийоми.
Топ трюків на самокаті
А існує топ трюків? Звичайно. Почнемо топ простих маневрів. Тут трохи зазначено. Але їх виконання має бути у кожної людини, хто володіє прийомами на екстремальні самокаті. Їх виконання - це фундамент майбутнього ускладнення. Закон нашого розвитку ніхто не відміняв. Щоб стати майстром, треба побути «ремісником». Інакше кажучи, від самого простого до найскладнішого.
- Hop — база для початківців: виконання стрибка на місці, але з самокатом.
- X-up — це простий прийом: стрибок з поворотом рульового управління на 180°.
- Manual — трюк з їздою тільки на задньому колесі.
- Fakie — трюк з рухом корпусом вперед.
- 180° і 360° — маневр для новачка з більш складною технікою: у польоті він повинен перевертатися на 180° або 360°.
Переходимо до топу середніх трюків. Складність маневру зростає. Натхнення керує і мотивує на пошук позиції, запам'ятовування механіки виконання незвичайного руху, відточування кожного елемента. Раз, два, три... Вір у себе. Тренування для того і тренування, щоб розбудити організм відчувати, сприймати, визначати та відтворювати. Настав час польоту. Готовність номер два.
- Barspin — миттєвий поворот на 360°.
- TailWhip — це поворот, виконаний декою навколо рульової осі.
- WallRide — трюк з катанням по поверхні з нахилом.
- Grab — трюк з захопленням деки рукою в ході пересування.
- Boneless – комбінація, коли нога забирається з деки, повинна відштовхнутися від поверхні з горизонтальним рівнем і повернутися на місце.
- Wallplant — трюк Boneless, де нога повинна відштовхнутися від вертикальної поверхні.
- CanCan — красивий трюк з викидом обох нижніх кінцівок вбік і поверненням їх на місце ще в процесі польоту.
Перед вами топ-9 найскладніших прийомів.
- Wrap Around — трюк, коли потрібно прокрутити ногу навколо керма та за умови наявності величезної швидкості.
- Tap — стрибок з попаданням на опору і відразу ж приземлення на заднє колесо.
- One-Footer — маневр, коли знімається в стрибку будь-яка нога з самоката і відводиться вбік з поверненням у вихідне положення.
- No-Footer — прийом, коли в стрибку знімаються обидві ноги з самоката, відводяться убік і ставляться тому.
- Superman — у стрибку виконуючий трюк переводить тіло паралельно горизонту, прибирає ноги назад, при цьому руки направляють самокат вниз і трохи вперед.
- Backflip и Frontflip — выполнение сальто назад и выполнение сальто вперед.
- Barhop – самый сложный маневр, когда обе ноги располагаются над рулем и направлены вперед.
- Bluenase — сложнейший трюк для профессионала, когда он в прыжке совершает кувырок вокруг своей оси. Это совершенство техники исполнения трюка.
Как приобрести умение делать трюки? Вернитесь к началу прочитанного. Все начинается с умения правильно, затем быстро кататься. Вы же хотите иметь свой стиль катания? Освоение техники торможения на самокате – тоже не из легких. Важно овладеть поворотом самоката. Он же с норовом. Когда техника катания, торможения и поворота будет выверена до уровня мастерства, тогда приступайте к изучению базы трюков.
Конечно, трюки на трюковом самокате активно осваивают экстремалы. Приемов существует огромное множество, они быстро пополняются новыми. Некоторые из них доступны для самостоятельного изучения новичками. И пусть в России езда с трюками считается молодой, но она быстро популяризируется.
Что нужно сегодня сделать, чтобы завтра почувствовать себя чуть более счастливым в езде на трюковом самокате? Конечно же, выбрать такую «машину», которая станет вам подчиняться и не подведет в самый нужный момент. Выбираем и чувствуем. Пробуем и понимаем. В экстремальной езде и выполнении трюковых упражнений не должно быть суеты. Механическое выполнение любого действия, стоя на самокате, контролируется по выверенному вами шаблону. Только так и не иначе. Это травмоопасный вид увлечений. Трюковый самокат похож конструкцией на своего обычного брата, но он техничнее и надежнее. Конечно, в руках понимающего и ответственного человека. Хотя, трюки влияют на новичка, делая его таким. Сильным, уверенным и думающим. Начало исполнения трюков желательно только с простейшего. От освоения простого до сложного.