Як навчитися робити трюки на пенні борді ?
Трюки на пенні борді!
Сьогодні скейтборди є дуже популярними дошками, але незважаючи на всесвітню популярність вони не позбавлені недоліків. Великі розміри і погана маневреність змушують вибирати в якості альтернативи катання на пенні борді.
Ці компактні засоби пересування були винайдені в Австралії власником «Penny skateboards» Беном Маккей, який все своє дитинство освоював гори і височини на пластиковій дошці, а через 30 років прославив пластикові дошки «Реппу board».
Не всі знають, чим же відрізняються пенні борд від скейтборду. Основна і принципова різниця полягає в габаритах дошки. Пенні відрізняється компактністю і за рахунок цього маневреністю. Інша важлива відмінність - це матеріал, який використовується для виготовлення.
На відміну від скейта дека пені у виконана з посиленого, ударостійкого пластику, склад якого виробники тримають у найсуворішій таємниці. І хоча трюки на пенні борді не настільки різноманітні, як на звичайному дерев'яному скейті, за рахунок своєї міцності і гнучкості пенні дозволяє долати перешкоди і нерівності на швидкості.
Різновиди пенні бордів
Існує 2 основних види пенні: Original 22 дюйма і Nickel 27 дюймів. Не так давно в модельний ряд додався 36-дюймовий Penny Longboard, виконаний також з міцного пластику.
Класифікують пенні борди не тільки за розміром, але і по дизайну. Світяться колеса, кислотна графіка, різні кольори надають кожній дошці індивідуальність.
Розрізняють серії:
- Complete – усі дошки виконані в однаковому кольорі;
- Fades – дизайн може створити власник;
- Custom – серія найяскравіших дощок;
- Pastel – дошки пофарбовані в пастельні тони;
- Fluorescents – дизайн з неоновими фарбами;
- Holiday – зібрані вінтажні дошки;
- Graphics – в дизайні застосована тема космосу;
- Marbles – в дизайні переважає мармуровий малюнок.
З чого почати навчання новачкові
Як навчитися кататися на Пенні Борді ? Варто для початку визначити робочу ногу. Поставте ноги на ширині плечей і попросити кого-небудь злегка підштовхнути вас. На яку ногу припав наголос, та і буде провідною.
Далі пенні ставлять на пряму поверхню і тримаючись за що-небудь намагаються утримати баланс. Передню ногу ставлять на деку прямо, в місці розташування болтів. Друга нога розташовується поперек дошки. Ногою необхідно виконувати поштовхи для розгону, а також здійснювати балансування.
Для управління пенні бордом навчаються повертати ногу, коригуючи рух. На час навчання радять рухатися тільки по порожній рівній дорозі. Необхідно пам'ятати, що ведуча нога завжди знаходиться на деці, а поштовхи здійснюються другою кінцівкою. Для руху слід виконувати легкі миттєві торкання асфальту, так як тривале зіткнення з землею може призвести до втрати рівноваги.
З'ясувавши, як твердо стояти на пенні борді і рухатися по рівній поверхні, можна освоювати легкі маневри, такі як повороти і гальмування. Щоб виконати розворот, не треба розганяти, маневр повинен бути виконаний спокійно. Тяжкість тіла необхідно плавно перенести на провідну ногу, злегка натискаючи на передню частину поверхні. Скидати вагу потрібно в сторону здійснюється повороту. Лише відпрацювавши плавні повороти, можна переходити до виконання різких. Чим різкіше поворот, тим сильніше треба зігнути ноги в колінах, щоб утримати рівновагу.
Не менш важливо розібратися як зробити зупинку на борді. Для новачків підійде спосіб спрыгивания з дошки при невеликій швидкості руху. Для більш просунутого катання можна освоїти метод приволакивания ноги по поверхні землі. Також для зупинки борда можна натиснути на задню частину деки, тим самим спровокувавши зіткнення пенні з дорогою і негайну зупинку.
Як навчитися робити трюки на пенні борді
Как только обучение закончено, и вы уверенно стоите на борде, можно переходить к освоению трюков. В основном все сложные трюки всегда состоят из базовых маневров, таких как, например, разворот. Он может быть выполнен в разные стороны, с разным градусом и усложняться по мере повышения вашего навыка.
Чаще всего все маневры, выполняемые на обычном скейте можно с легкостью повторить и на пенни. Но для новичка освоить все это сразу достаточно сложно и придется приложить массу усилий.
Існує велика кількість варіацій трюків, традиційно вони поділяються на легкі (базові) і складні. Розглянемо ТОП 10 найпоширеніших трюків.
- Ollie – це основний трюк, в момент якого тіло піднімається разом з пенні без використання рук. Задню ногу покладіть на кінці деки, другу на середину. Зігнувши коліна, вдарте задньою ногою, при цьому притримуючи іншого ніс дошки. Постарайтеся приземлитися дуже акуратно і на обидві ноги.
- Nollie – исходя из названия понятно, что трюк очень схож с Ollie, но теперь необходимо ударять по носу доски, а не по хвосту. В остальном схема выполнения та же.
- Switch Ollie – трюк схож с Ollie, но исполняется в стойке Swith (перемена ног местами). Остальная последовательность действий прежняя, приземляясь оставайтесь в стойке и плавно уезжайте.
- Fakie Ollie – данный трюк повторяет технику Nollie. Находясь в стойке Switch, ударяйте по носу доски. Приземляясь, сгибайте колени
- Kikflip – трюк основанный на базовом исполнении Ollie, выглядит как прыжок вверх с одновременным прокручиванием доски в воздухе.
- Double kikflip – двойное переворачивание доски в воздухе.
- Varial kickflip – сочетает в себе кикфлип и вращение доски в воздухе на 180 градусов.
- Kickflip body varial – в данном трюке главной фигурой выступает не доска, а сам исполнитель, который меняет положение в воздухе, делая разворот на 180 градусов
- Kickflip indy – в основу ложится обычный кикфлип, но необходимо набрать хорошую скорость и высоко подпрыгнуть, чтобы запустить доску дальше и коснуться носа доски до приземления.
- Kickflip underflip – трюк для подготовленных исполнителей. Как сделать: после завершения вращения доски по кикфлипу, требуется щелкнуть носком ноги по доске, чтобы она начала вращаться в противоположную сторону.
Трансформируйте все вышеперечисленные базовые элементы в трюки средние по сложности и более сложные. И чем больше вариаций вы придумываете и отрабатываете, тем профессиональнее становится ваше катание. Не забудьте и о защитной экипировке, на первое время. И наберитесь терпения, ведь даже у профессиональных скейтеров не получалось все с первого раза.